Rusza Akcja

„Bieg Fiata – możesz to przebiec!”

Już 17.05.2015 w Bielsku-Białej odbędzie się kolejna 23 edycja Biegu Fiata, biegu ulicznego na 10km. Pierwszy raz biegacze z Bielska-Białej i okolic będą mogli wziąć udział w przygotowaniach pod okiem doświadczonych biegaczy do pokonania tego dystansu.

Akcja „Bieg Fiata – możesz to przebiec” jest skierowana do osób, które nie mają motywacji do samodzielnego treningu biegowego oraz osób, które nie wiedzą jak przygotować się do bezpiecznego przebiegnięcia dystansu 10km. Wspólne treningi przygotowujące do startu w imprezie odbywać się będą co czwartek – wieczorami, tak aby każdy po pracy i innych obowiązkach miał okazję do wspólnego biegania. Zajęcia prowadzone będą pod czujnym okiem organizatorów imprezy oraz specjalistów ze Sklepu Biegowego.

Zachęcam do udziału w 23.Biegu Fiata oraz do przygotowań z nami, które wystartują już od 5 marca. Będzie to 11 treningów biegowych. Podobne akcje odbywają się przed ulicznymi biegami w Polsce m.in. w Warszawie i Toruniu i cieszą się dużą popularnością. Jestem ciekawy czy bielszczanie również będą chcieli się uczyć biegania. Akcja Bieg Fiata – możesz to przebiec będzie odbywała się na obiektach zarządzanych przez BBOSiR, a koordynatorem treningów biegowych będą specjaliści ze Sklepu Biegowego przy Tesco Ekstra. Zachęcam szczególnie zaczynających przygodę z bieganiem.” – mówi Andrzej Filipiak główny organizator Biegu Fiata.

Akcja organizowana będzie w każdy czwartek o 18.30 na Orliku przy ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej. Inauguracyjny trening 5 marca. Spotkania biegowe będą urozmaicone, ćwiczenia zróżnicowane względem umiejętności i kondycji uczestników. Rozgrzewka, elementy siły biegowej, stretching, przebieżki, bieg ciągły, kontrola tempa biegu, przygotowanie psychiczne zawodnika, to tylko elementy o których dowiecie się podczas treningów. Każdy z uczestników otrzyma prosty plan treningowy zawierający podstawowe elementy treningu. Na treningu majowym, każdy z uczestników opaskę na rękę z proponowanymi czasami na kolejnych kilometrach biegu. Część z treningów będzie prowadzonych pod okiem doświadczonych zawodników.

Szukamy osób, dla których dzisiaj dystans 10km wydaje się niemożliwy do przebiegnięcia. Pokażemy Wam, że realizując trening przez nas zaproponowany, będziecie mogli bezpiecznie przebiec Bieg Fiata. To tylko 10km, dla niektórych z Was zapewne aż 10km, ale satysfakcja na mecie będzie bardzo duża. Chcemy Was zmotywować do systematyczności. A to daje efekty.” – mówi Michał Łojewski ze Sklepu Biegowego.

Aby przystąpić do akcji nie są wymagane zapisy. Treningi są bezpłatne.

Organizatorami akcji Bieg Fiata – możesz to przebiec! są Agencja Sportu Reklamy Andrzej Filipiak, BBOSiR oraz Sklep Biegowy w Bielsku-Białej działający przy Tesco Ekstra przy ulicy Warszawskiej 180.

Informacje dla mediów:

Andrzej Filipiak – biuro@asir.pl, tel.
Marek Kołodziej – marek.kolodziej@bbosir.bielsko.pl, tel.
Michał Łojewski – bielsko@sklepbiegowy.com, tel. 33 816 7117